بسته های ویژه علم بازار | تلسکوپ ۸۰ میلی متر آکروماتیک لوله بلند با مقر AZ3 (مناسب برای تازه کاران | کودکان و نوجوانان)

مفتخریم که اولین بسته ویژه علم بازار را معرفی کنیم.

بسته‌های ویژه علم بازار، مجموعه‌ای از کالاهای هماهنگ با یکدیگر هستند که در یک رنج قیمتی و برای هدف و مخاطبی خاص تنظیم شده‌اند.

بسته‌های ویژه علم بازار از لحاظ قیمت (ارزان، متوسط و گران)، کارایی (مرتبط با شاخه علمی)، مخاطب (گروههای تحقیقاتی، گروههای ترویجی، عامه مردم)، رده سنی (کودکان، نوجوانان، جوانان، بزرگسالان) و برخی فاکتورهای دیگر، با یکدیگر متفاوت هستند.

یکی از مشکلاتی که علاقمندان با نجوم آماتوری و دیگر شاخه‌های علمی با آن مواجه هستند، این است که پس از انتخاب و خرید ابزار مورد علاقه خود، در هنگام استفاده از آن متوجه می‌شوند که بایستی برخی لوازم دیگر را نیر برای آن خریداری می‌کرده‌اند. هدف ما از طراحی بسته‌های ویژه، آماده کردن مجموعه‌هایی است که این مشکل را به حداقل برساند و شما از نظر اطلاعاتی و از نظر ابزارهای مورد نیاز (در طول رصد و دیگر فعالیت‌های علمی)، با مشکلی مواجه نشوید و بتوانید از تمامی قابلیت های ابزار خود استفاده کنید.

در ادامه با علم بازار همراه باشید تا به بررسی نخستین بسته ویژه علم بازار بپردازیم.

 

بسته ویژه تلسکوپ ۸۰ میلی متر آکروماتیک لوله بلند با مقر AZ3

خصوصیات این بسته به شرح زیر است:

* رنج قیمتی: ارزان

* کارایی: نجوم و طبیعت‌گردی

* مخاطب: عامه مردم، گروههای ترویجی

* رده سنی: کودکان، نوجوانان

 

گزینه‌های در نظر گرفته شده در این بسته

تلسکوپ ۸۰ میلی متر آکروماتیک لوله بلند با مقر AZ3

تلسکوپ ۸۰ میلی متر آکروماتیک لوله بلند با مقر AZ3

۱- تلسکوپ ۸۰ میلی متر آکروماتیک لوله بلند با مقر AZ3

ابزاری در رده تلسکوپ‌های شکستی کوچک که به دلیل استفاده از عدسی گردآورنده نور به جای آینه، از شفافیت و گردآوری نور بیشتری نسبت به تلسکوپ‌های هم‌تراز بازتابی برخوردار است. به دلیل طول بلند لوله نسبت به دیگر تلسکوپ‌های شکستی هم‌تراز خود، قابلیت رصدی بهتری دارد و به سرعت و سادگی بر پایه سوار می‌شود. به این دلایل و همچنین امکان مشاهده تصویر غیروارونه و مستقیم اجرام، علاوه بر رصدگران آسمان، دوست داران طبیعت نیز برای تماشای مناظر زمینی می‌توانند از آن بهره ببرند.

این تلسکوپ بر پایه سمتی – ارتفاعی سوار است و حرکت آن در دو جهت سمت و ارتفاع به سادگی انجام می‌گیرد. این تلسکوپ ابزاری ایده‌آل برای افرادی است که با بودجه کم نخستین تلسکوپ خود را تهیه می‌کنند و مایلند تلسکوپ ساختار و کاربری ساده‌ای داشته باشد و یا قصد دارند علاوه بر رصد آسمان به تماشای مناظر زمینی نیز بپردازند. همچنین از این تلسکوپ می‌توان به عنوان تلسکوپ راهنما روی تلسکوپ‌‌های بزرگتر نیز استفاده کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این تلسکوپ و مشاهده خصوصیات آن، اینجا کلیک کنید.

 

بارلوی ۲ برابر تک لنز Economy

بارلوی ۲ برابر تک لنز Economy

۲- بارلوی ۲ برابر تک لنز Economy

در هنگام رصد با تلسکوپ در نظر گرفته شده در این بسته یا هر تلسکوپ دیگری، گاهی اوقات هوس می‌کنید که جرم مورد نظر خود را از نمایی نزدیکتر ببینید.

بارلو ها ابزاری هستند که می‌توانند بزرگنمایی چشمی‌هایی که در آنها قرار می‌گیرند را با ضریبی خاص (۲x , 3x ,5x) افزایش دهند . کمپانی اسکای واچر دو نوع بارلو ۲ برابر تولید می‌کتد که مدل ساده آن (همین مدل) برای تلسکوپ‌های ارزان قیمت‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

فیلتر خورشیدی مایلار ۸۰ میلی‌متری

فیلتر خورشیدی مایلار ۸۰ میلی‌متری

۳- فیلتر خورشیدی مایلار ۸۰ میلی‌متری

توصیه می‌کنیم رصد خورشید را به هیچ عنوان از دست ندهید؛ خصوصا اگر یک خورشید گرفتگی در راه باشد! ما برای این کار فیلتر خورشیدی مایلار ۸۰ میلی‌متری را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

فیلتر خورشیدی اسکای­‌واچر به شما اجازه می­‌دهد که بسیاری از جزئیات مانند لکه­‌های خورشیدی، مشعل­‌های خورشیدی درخشان و … خورشید که یکی از قابل توجه‌‌ترین و پویاترین اجرام آسمان ما است را مشاهده کنید.

این لایه، ۱/۱۰۰,۰۰۰ نور مرئی (۰٫۰۰۱%) را عبور داده و از ورود ۹۹٫۹۹۹% نور نامطلوب، جلوگیری میکند. همچنین به‌­طور چشمگیری سطوح مضر اشعه‌های ماورای بنفش و فروسرخ را کاهش می‌­دهد. این محافظ، توسط سازمان ملی استاندارد آلمان نیز، به منظور مشاهده مستقیم آفتاب، بی‌خطر و امن اعلام شده ­است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این فیلتر و مشاهده خصوصیات آن، اینجا کلیک کنید.

 

۴- فيلتر ماه ۱٫۲۵ اینچ

بخش اعظمی از علاقمندان به نجوم، علاقه خود را مدیون اولین بار مشاهده ماه از پشت تلسکوپ یا دوچشمی هستند! لذا برای رصد هرچه بهتر این جرم زیبا، در این بسته، فیلتری مخصوص آن را در نظر گرفتیم.

این فیلتر مخصوص رصد ماه بوده و بر روی کلیه چشمی‌های استاندارد ۱٫۲۵ اینچ نصب می‌شود. این فیلتر با کاهش نور ماه، آسودگی چشم رصد گر را به همراه دارد. همچنین باعث افزایش کنتراست عوارض سطحی ماه شده و تفکیک آنها را آسان می‌کند.

 

۵- کیت تمیز کننده ORION

جهت سرویس و تمیز کردن تلسکوپ، چشمی‌ها، بارلو و فیلترها

۶- کتاب علم در عمل (رایگان)

آشنایی مختصر با دنیایی علم

۷- کتاب علم چیست ۹ – آسمان شب (رایگان)

آشنایی مختصر با دنیای نجوم

۸- کتاب در شب پرستاره (رایگان)

آشنایی بیشتر با دنیای نجوم

۹- گردونه آسمان نادکو (رایگان)

آشنایی ابتدایی با صورت‌های فلکی

۱۰- راهنمای ماهانه آسمان شب (رایگان)

آشنایی دقیقتر با صورت‌های فلکی، اجرام آسمانی و سوژه‌های مناسب رصد

جهت مشاهده و سفارش این بسته ویژه، اینجا کلیک کنید.

 

چند نکته

* بسته‌های ویژه به هیچ وجه بی‌نقص نبوده و صرفا گزینه‌هایی جهت نشان دادن سطح برنامه‌ریزی ما در ارائه کالا به شما علاقمندان گرامی است.

* شما مجبور به خرید تمامی یک بسته ویژه نیستید و می‌توانید به هنگام خرید، به فراخور نیاز خود برخی گزینه‌ها را از بسته حذف کنید یا برخی گزینه‌های دیگر را به آن اضافه کنید.

* برخی از کالاهای بسته‌های ویژه، به صورت رایگان و به عنوان هدیه به علاقمندان گرامی اعطا خواهد شد.

* بسته‌های ویژه در طول زمان بروزرسانی می‌شوند و بهبود پیدا می‌کنند.

جهت مشاهده و سفارش این بسته ویژه، اینجا کلیک کنید.

 

در انتها امیدواریم این بسته گزینه مناسبی برای شما جهت ورود به دنیای نجوم باشد.

نظر شما در مورد اولین بسته ویژه علم بازار چیست؟

لطفا نظرات خود در این مورد را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

پویا حدادیان

پویا حدادیان دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد MBA است، اما در کنار آن نیم‌نگاهی به عکاسی و فعالیت‌های خلاقانه‌ی علمی و تکنولوژیکی نیز دارد. او فعالیت‌های گروهیِ علمی خود را از حدود 4 سال پیش شروع کرد.

مطالب مرتبط

۲ دیدگاه‌

  1. آوریل 8, 2015

    […] های ویژه علم بازار و اولین بسته ویژه علم بازار یعنی یک تلسکوپ ۸۰ میلی متر آکروماتیک لوله بلند با مقر AZ3 که م… صحبت […]

  2. آوریل 14, 2015

    […] ویژه علم بازار و اولین بسته ویژه علم بازار یعنی یک تلسکوپ ۸۰ میلی متر آکروماتیک لوله بلند با مقر AZ3 که م… صحبت […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *