ویدئو | نماهایی استثنایی و بی نظیر از خورشید، توسط SDO

حیات بر روی کره خاکی کوچک ما مدیون خورشید است و اگر قرار باشید مجموعه‌ای از عناصر کلیدی در شکل‌گیری حیات بر روی زمین را نام ببریم، خورشید بدون شک در میان اصلی‌ترین بازیگران موثر شکل‌گیری حیات بر روی کره زمین قرار می‌گیرد.

با تمام اینها، اطلاعات ما در مورد خورشید بسیار اندک است. همین موضوع نیز باعث شده است که تلاش بسیاری برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن در جامعه علمی و به خصوص جامعه نجومی جهان شکل بگیرد و «رصدخانه پویای خورشیدی Solar Dynamics Observatory» ناسا یکی از مهمترین تلاشها در این زمینه است.

اخیرا به مناسبت ۵مین سالگرد حضور این رصدخانه در فضا، ویدئویی از تصاویر گرفته شده توسط این رصدخانه از خورشید، منتشر شده است که اطلاعات و مناظر کم‌نظیری را از خورشید به نمایش می‌گذارد.

دعوت می‌کنیم جهت تماشای این ویدئو و مطالعه توضیحاتی در مورد آن، در ادامه مطلب با علم بازار همراه باشید.

 

ویدئوی مذکور حدود یک ماه پیش، یعنی در ۱۱ فوریه ۲۰۱۵ (۲۶ بهمن ۹۳) منتشر شد. این ویدئو از مجموعه تصاویری در مدت ۱۸۲۶ روز و در طول ۲۴ ساعت شبانه‌روز ایجاد شده است و مجموع ۲۰۰ میلیون عکس با حجمی حدود ۲٫۶۰۰ ترابایت اطلاعات، محتوای این ویدئو را شکل می‌دهند.

 

منابع

منبع ویدئو

محسن الهامیان

محسن الهامیان.از حدود 6 سال پیش فعالیت‌های گروهیِ علمی خود را آغاز کرد. علم، تکنولوژی، فعالیت‌های گروهی و هر چیزی که خلاقیت و پویایی در آن باشد، چیزهایی هستند که او را به وجد می‌آورند. وی اکنون در مقطع کارشناسی رشته روانشناسی بالینی مشغول به تحصیل است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هنوز در خبرنامه علم‌بازار عضو نشده‌اید؟

برای اطلاع از آخرین اطلاعات و بروزرسانی؛ همچنین رویداد‌های نجومی، پیشنهاد‌های رصدی، تخفیف‌های ویژه و... در خبر نامه ما عضو شوید

You have Successfully Subscribed!