تقویم اهله ماه سال ۲۰۱۵ میلادی

چه نجومی باشید، چه نباشید، ماه را در حالتهای محتلفش دیده‌اید. اندازه‌های مختلفی از ماه که به آنها هلال می گویند. البته در بین نجومی‌ها به «فازهای ماه» هم شهرت دارند. ماه نو، تربیع‌ها و ماه کامل، همگی حالتهای مختلفی از اهله ماه هستند.

جدای از تاثیرات شناخته شده ماه (مانند جزر و مد)، اینکه ماه در چه حالتی باشد، بر وضعیت رصدی آسمان تاثیر دارد و از این جهت برای ستاره‌شناسان مهم است. همچنین ماه یکی از عناصری است که در شکل‌گیری ماه گرفتگی یا خورشید گرفتگی تاثیر دارد.

تقویم اهله ماه تقویمی است که برای بررسی و اطلاع از وضعیت ماه در طول سال و آگاهی از اطلاعات فوق طراحی می‌شود. اگر می‌خواهید تقویم اهله ماه در سال ۲۰۱۵ میلادی را مشاهده کنید، در ادامه مطلب با علم بازار همراه باشید.

تقویم اهله ماه در سال ۲۰۱۵ میلادی | ۲۰۱۵ Moon Phase Calendar

تقویم اهله ماه در سال ۲۰۱۵ میلادی | برای مشاهده این تصویر در ابعاد بزرگتر و مشاهده جزئیات آن، بر روی آن کلیک کنید.

فازهای مختلف ماه، زمان های هلال نو، تربیع اول، تربیع دوم، ماه کامل، خورشید گرفتگی و ماه گرفتگی، مواردی هستند که در این تقویم قرار دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ماه، پیشنهاد می‌کنیم، به مطلبی در این مور تحت عنوان “قسمت ۱۳م دوره ابتدای نجوم | ماه + اینفوگرافیک” مطالعه کنید.

 

منابع:

منبع عکس، منبع عکس (تقویم)

محسن الهامیان

محسن الهامیان.از حدود 6 سال پیش فعالیت‌های گروهیِ علمی خود را آغاز کرد. علم، تکنولوژی، فعالیت‌های گروهی و هر چیزی که خلاقیت و پویایی در آن باشد، چیزهایی هستند که او را به وجد می‌آورند. وی اکنون در مقطع کارشناسی رشته روانشناسی بالینی مشغول به تحصیل است.

مطالب مرتبط

۲ دیدگاه‌

  1. سید محمد حسین خلیلی گفت:

    ممنون محسن خان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هنوز در خبرنامه علم‌بازار عضو نشده‌اید؟

برای اطلاع از آخرین اطلاعات و بروزرسانی؛ همچنین رویداد‌های نجومی، پیشنهاد‌های رصدی، تخفیف‌های ویژه و... در خبر نامه ما عضو شوید

You have Successfully Subscribed!